Interjero dizaineris - kas jis?

Interjero dizaineriai planuoja, projektuoja ir koordinuoja erdvių, kuriose gyvename ir dirbame, kūrimą ar atnaujinimą.

Profesionalus interjero dizaineris sugeba sukurti interjerą, pritaikytą savo kliento skoniui ir patogumui. Atsižvelgdamas į tokius elementus kaip kliento įpročiai, pomėgiai, gyvenimo tempas ir stilius, dizaineris kuria interjerą individualiai kiekvienam užsakovui.

Interjero dizainerio diena

Interjero dizainerio kasdienės užduotys yra įvairios ir reikalauja kūrybinių, technologinių ir organizacinių įgūdžių derinio. Dažniausiai interjero dizainerio kasdieninės užduotys atrodo taip:

Susitikimai su klientais ir įvairių statybinių ir apdailos medžiagų tiekėjais. Taip pat architektais ar statytojais, siekiant aptarti kliento poreikius.

Dizaino koncepcijos kūrimas pagal suformuotą kliento užduotį.

Naudojant projektavimo programinę įrangą (pvz., „AutoCAD“) kuriant įvairius modelius ir vaizdinius.

Vidaus konstrukcijų, medžiagų, apdailos, apšvietimo ir baldų planų, diagramų ar eskizų braižymas ir rengimas.

Medžiagų ir darbo tiekėjų paieška ir užklausų siuntimas.

Sąnaudų apskaičiavimas ir pasiūlymų pateikimas kliento patvirtinimui.

Statybininkų, apdailos darbuotojų darbo tikrinimas ir priežiūra, siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi kokybės ir saugos standartų, išlaidų ir terminų.

Interjero dizainerio darbo laikas

Interjero dizaineris privalo būti lankstus savo darbo valandomis. Dažnas atvejis, kad klientus tenka konsultuoti po darbo valandų ir savaitgaliais.

Interjero dizaineris ir interjero dekoravimas

Interjero dizaineris orientuojasi į interjero erdvės planavimą ir paruošimą, kad jis būtų efektyviai naudojamas ir vizualiai patrauklus. Tai gali apimti pastato struktūros keitimą ir paprastai apima darbą su statybininkais, apdailos meistrais ir konstruktoriais. Dažnai interjero dizaineriai Lietuvoje atlieka ir interjero dekoratoriaus funkciją, kadangi klientui svarbiausia galutinis rezultatas, t.y jaukūs ir patogūs namai arba funkcionalus, gerą darbo atmosferą turintis įmonės biuras.